ABOUT DOğAL TAşLAR

About doğal taşlar

About doğal taşlar

Blog Article

Yeni alınmış doğal taşları bir gece boyunca ay ışığı altında bırakmak veya gün boyu güneş ışığında bırakmak gibi bir yöntem uygulanıyor. Böylece doğal taşların daha fazla enerji tutması sağlanıyor.

Akik, ametist, yıldız taşı, pembe kuvars gibi onlarca türde değerli taş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları yaratıcılık ve farkındalık gibi yetenekler kazandırır. Bazıları zenginlik ve bolluk için kullanılır. Fiziksel olarak da sağlığa pek çok faydası dokunan doğal taşların alternatif tıpta yer aldığını söyleyebiliriz.

Çakra taşları kullanımı kişilerin zayıflığı olduğu ve geliştirmek istedikleri yönlerine göre yapılmalıdır. Örneğin eğer boğaz çakranızı aktif hale getirmek isterseniz lapis taşını satın almanız gerekecektir.

Rubellit taşı turmalin ailesine ait çOkay çarpıcı ve göz kamaştırıcı pahalı ve değerli taşlar arasında yer alır. Kırmızı ya da

Sahte doğal taşlar o kadar sert yapıda değildirler. Doğal taşlar camı çizerler. Hatta sertlik derecesi ileri olan doğal taşlar camın kesilmesine bile neden olabilir. Diğer doğal taşın gerçek olduğunu anlamak için tercih edebileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:

 Uyurken zorlanıyor musunuz tam sizlere göre bir içerik hazırladık. Uykusuzluğa iyi gelen taşlar arasında en faydalı olanlarından biri Kaplan Gözü Taşıdır.

Su ile temas ettirilmemesi gereken doğal taşlardan biri olan selenit taşı, yakınındaki diğer doğal taşların enerjilerini nötrleme özelliğine sahip. Selenit taşı faydaları ise zihin netliği sağlama, farkındalığı artworkırma ve karışıklığı gidermedir.

Akan bir suda yıkayarak temizlik yapabilirsiniz. Deniz ve göl suyunda da kristaller ve doğal taşlar doğal taşlar yıkanarak temizlenebilir. Ne var ki bunu yapmadan önce taşınızın tuzdan etkilenmeyeceğine emin olmanız gerekir. İşlemden hemen sonra temiz bir suyla durulama yapabilirsiniz.

Bu taşlar arasında yer alan jasper ve oniks, Yay burcuna yoğun titreşimler salgılar ve dengelenmesine lawnımcı olur. Aynı şekilde diğer Yay burcu taşları da ihtiyaca yönelik dengeleyici etkiler sunar.

En popüler kuvars kristallerinden biri olan ametist taşının özellikleri ise doğal bir sakinleştirici olmasıdır.

Doğada şeffaf ve sivri uçlu bir şekilde bulunan kristal kuvars, en popüler doğal taşların başında geliyor. “Usta şifacı” olarak bilinen kristal kuvars faydalarına baktığımızda, çakraları dengelediğini, enerjileri düzenlediğini ve kullanan kişiye konsantrasyon artışı sağladığını görüyoruz. Meditasyon ve yogada da sık sık kullanılıyor.

noktalara bakarak sizin için en iyi doğal taş seçiminin ne olacağınız belirlenir. Her burcun kendine özel bir doğal taş seçimi vardır. Yengeç burcu olan bir kişiyle oğlak burcu olan bir kişinin taş seçimi aynı olmayacaktır.

Yontulan doğal taşlar genellikle dekoratif olarak kullanılabilir. Bunun dışında daha detaylı şekiller verilerek, doğal taş kolye, doğal taş bileklik ve doğal taş yüzük şeklinde de kullanılabilir.

Doğal taşlar ve faydaları nelerdir? Bilinen tüm özellikleri ve oluşumlarıyla doğal taşlar ve faydalarını aşağıdaki rehberimizden inceleyebilirsiniz.

Report this page